DG138T-10.16-02P-14-00L(H)
DigiKeys produktnummer
2388-DG138T-10.16-02P-14-00L(H)TB-ND
Tillverkare
Degson
Tillverkarens produktnummer
DG138T-10.16-02P-14-00L(H)
Beskrivning
Terminal Blocks, Wire to Board
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 Kopplingsplintar - ledning till kort 0,400" (10,16mm) Genomgående hål
Kategori
Monteringstyp
Genomgående hål
Tillverkare
Degson
Färg
Grön
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Artikelstatus
Aktiv
Höljesmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6
Positioner per nivå
2
Moment - skruv
1,2Nm (10,6 lb-in)
Stigning
0,400" (10,16mm)