AMES50-15SNZ-P
DigiKeys produktnummer
2721-AMES50-15SNZ-P-ND
Tillverkare
aimtec
Tillverkarens produktnummer
AMES50-15SNZ-P
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 15V 51W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 15V 85-264VAC, 120-373VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
0.88
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
85-264VAC, 120-373VDC
Storlek/dimension
L 3,90" x B 3,23" x H 1,18" (99,1 x 82,0 x 30,0mm)
Spänning - utspänning 1
15V
Standardnummer
60335-1; 62368-1
Ström - Utgång 1
3.4 A