AM10CW-4812DLPZ
DigiKeys produktnummer
2721-AM10CW-4812DLPZ-ND
Tillverkare
aimtec
Tillverkarens produktnummer
AM10CW-4812DLPZ
Beskrivning
18~75VDC 12V -0.416A 10W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 12V -12V 415mA, 415mA 18V - 75V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
10 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OVP, SCP
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
87%
Antal utgångar
2
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
18V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 1,00" x B 1,00" x H 0,46" (25,4 x 25,4 x 11,8mm)
Spänning - utspänning 1
Leverantörens enhetsförpackning
6-DIP modul
Spänning - utspänning 2
-12V
Godkännande myndighet
CE
Ström - utgång (max)
415mA, 415mA