CWN-370-50-0000
CWN-370-50-0000
CWN-370-50-0000
DigiKeys produktnummer
CHW50G-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CWN-370-50-0000
Beskrivning
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 50 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,240" (6,10mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,610" (15,49mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,681" (17,30mm)
Förpackning
Bulk
Kontaktform
Cirkulär
Artikelstatus
Föråldrad
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
10,0µin (0,25µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Nickel
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal rader
2
Egenskaper
Stansningsspår, monteringsfläns
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Blue
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
1A