CP6008P1V00-NH
DigiKeys produktnummer
2987-CP6008P1V00-NH-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CP6008P1V00-NH
Beskrivning
VERT HEADER 5.70MM 8 POS
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 8 positioner 0,224" (5,70mm)
Kontaktlängd - polstift
0,147" (3,73mm)
Isoleringshöjd
0,583" (14,80mm)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
23A
Monteringstyp
Spänningsvärde
600VAC