CP6006P1H00-NH är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Molex
I lager: 3 313
Datablad
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 6 positioner 0,224" (5,70mm)
CP6006P1H00-NH
DigiKeys produktnummer
2987-CP6006P1H00-NH-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CP6006P1H00-NH
Beskrivning
HORZ HEADER 5.70MM 6 POS
Detaljerad beskrivning
Kontaktlängd - polstift
0,142" (3,60mm)
Isoleringshöjd
0,572" (14,53mm)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
23A
Monteringstyp
Spänningsvärde
600VAC