CP6004P1H00-NH är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Molex
I lager: 29 910
Datablad
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 4 positioner 0,224" (5,70mm)
CP6004P1H00-NH
DigiKeys produktnummer
2987-CP6004P1H00-NH-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CP6004P1H00-NH
Beskrivning
HORZ HEADER 5.70MM 4 POS
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
CP6004P1H00-NH Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Låsramp
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,142" (3,60mm)
Förpackning
Tråg
Isoleringshöjd
0,572" (14,53mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Antal rader
2
Egenskaper
Kortguide
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
23A
Monteringstyp
Spänningsvärde
600VAC