CP6002P1H00-NH | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 2987-CP6002P1H00-NH-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CP6002P1H00-NH |
Beskrivning | HORZ HEADER 5.70MM 2 POS |
Tillverkarens standardleveranstid | 14 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 2 positioner 0,224" (5,70mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CP6002P1H00-NH Modeller |
Kategori | Terminering Lödmetall |
Tillv. | Fästtyp Låsramp |
Serie | Kontaktlängd - polstift 0,142" (3,60mm) |
Förpackning Tråg | Isoleringshöjd 0,572" (14,53mm) |
Artikelstatus Aktiv | Kontaktform Kvadrat |
Kontaktdonstyp | Kontaktytbehandling - hopkoppling Tenn |
Kontakttyp Stift | Kontaktytbehandling - polstift Tenn |
Delning - hopkoppling | Kontaktmaterial Kopparlegering |
Antal positioner | Isoleringsmaterial Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri) |
Antal rader 2 | Egenskaper Kortguide |
Radmellanrum - hopkoppling | Arbetstemperatur -40°C-105°C |
Antal inlästa positioner Alla | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Stil | Isolering, färg Svart |
Mantling Isolerkapslad - 4 väggar | Strömklassning (Ampere) 23A |
Monteringstyp | Spänningsvärde 600VAC |