CI1506M1VR0-NH
DigiKeys produktnummer
2987-CI1506M1VR0-NHTR-ND - Remsa och spole (TR)
2987-CI1506M1VR0-NHCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CI1506M1VR0-NH
Beskrivning
6 POS 1.50MM(.059) WIRE TO BOARD
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 6 positioner 0,059" (1,50mm)
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,093" (2,36mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,199" (5,05mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
120,0µin (3,05µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Plast, halogenfri
Antal positioner
Egenskaper
Plocka och placera, mjuklodsretention
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Natural
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
1A (AC/DC)
Monteringstyp
Spänningsvärde
50VAC