CBRC020S02001R0-NH
DigiKeys produktnummer
2987-CBRC020S02001R0-NHTR-ND - Remsa och spole (TR)
2987-CBRC020S02001R0-NHCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CBRC020S02001R0-NH
Beskrivning
20 POS 0.5MM BOARD TO BOARD FEMA
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 Positionskontakt Kontakt, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Cvilux USA
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm
Antal positioner
20
Höjd över kort
0,047" (1,20mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)