746X101473JP
DigiKeys produktnummer
60-746X101473JPTR-ND - Remsa och spole (TR)
60-746X101473JPCT-ND - Remsbit (CT)
60-746X101473JPDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
746X101473JP
Beskrivning
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 1206
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47k Ohm ±5% 63mW Effekt per element Bussad 8 Resistansnät matriser ±200ppm/°C 1206 (metrisk 3216), konvex, anslutningar långsida
Kategori
Effekt per element
63mW
Tillverkare
CTS Resistor Products
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Kretstyp
Bussad
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216), konvex, anslutningar långsida
Resistans (Ohm)
47k
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)