745X101103JP
DigiKeys produktnummer
60-745X101103JPTR-ND - Remsa och spole (TR)
60-745X101103JPCT-ND - Remsbit (CT)
60-745X101103JPDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
745X101103JP
Beskrivning
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 2512
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10k Ohm ±5% 63mW Effekt per element Bussad 8 Resistansnät matriser ±200ppm/°C 2512 (metrisk 6432), konvex, anslutningar långsida
Kategori
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Tillverkare
CTS Resistor Products
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Kretstyp
Bussad
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans (Ohm)
10k
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6432), konvex, anslutningar långsida
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,252" x B 0,126" (6,40 x 3,20mm)
Antal motstånd
8
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)
Antal stift
10
Basproduktens nummer
Effekt per element
63mW