CVCO55CW-0500-1000
DigiKeys produktnummer
744-1208-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CVCO55CW-0500-1000
Beskrivning
VCO 750MHZ 0.5-18V 12.7X12.7MM
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
750MHz Centerfrekvens 0.5 V ~ 18 V Spänningsstyrd oscillator 7 ±3 dBm -5 2:a harmoniska typ (dBc)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CVCO55CW-0500-1000 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
2:a harmoniska, typ (dBc)
-5
Tillverkare
Crystek Corporation
Icc Max
20mA
Serie
Känslighet (MHz/V)
2
Förpackning
Band (byggindustri)
Relativ effekt (dBm)
7 ±3
Artikelstatus
Aktiv
Fasbrustyp (dBc/Hz)
-104
Frekvensomfång
500-1000MHz
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Frekvens - center
750MHz
Inkapsling/låda
16-QFN, variant
Spänning - källa
12V
Storlek/dimension
L 0,500" x B 0,500" (12,70 x 12,70mm)
Inställningsspänning (VDC)
0.5 V ~ 18 V
Höjd
0,150" (3,81mm)