CR4395-EH-120-660-A-CD-ELR-I
DigiKeys produktnummer
582-1076-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CR4395-EH-120-660-A-CD-ELR-I
Beskrivning
RELAY AC CUR SENS 120VAC CHAS MT
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömavkänning AC 120VAC
Kategori
Fördröjningstid
0,5sek-6sek
Tillverkare
CR Magnetics Inc.
Spänning - källa
120VAC
Serie
Utgångstyp
Relä
Förpackning
Box
Krets
SPDT (1 Form C)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktklassning @ spänning
20A vid 240VAC
Typ
Strömavkänning AC
Monteringstyp
Chassimontering
Utlösningsstatus
Energitillförsel hög
Arbetstemperatur
-30°C-60°C