ZUS1R52405-G har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Cosel USA, Inc.
I lager: 494
Datablad
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 300mA 18V - 36V Ingång
ZUS1R52405-G
DigiKeys produktnummer
ZUS1R52405-G-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ZUS1R52405-G
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5V 1.5W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - utgång (max)
300mA
Tillv.
Effekt (Watt)
1.5 W
Serie
Spänning - isolering
500 V
Förpackning
Box
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-20°C-71°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
71%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
18V
Inkapsling/låda
4-DIP modul
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 1,08" x B 0,71" x H 0,28" (27,5 x 18,0 x 7,0mm)