TUHS25F05
DigiKeys produktnummer
1776-1788-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TUHS25F05
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 5V 25W
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 5V 5A 85-264VAC, 120-370VDC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TUHS25F05 Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillverkare
Cosel USA, Inc.
Egenskaper
Universalingång
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Förpackning
Box
Effektivitet
87%
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Typ
Kapslad
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 1,42" x B 1,00" x H 0,65" (36,1 x 25,4 x 16,5mm)
Spänning - ingång
85-264VAC, 120-370VDC
Godkännande myndighet
CE, cURus
Spänning - utspänning 1
5V
Nätreglering
20mV
Ström - utgång (max)
5A
Lastreglering
40mV
Effekt (Watt)
25 W