TECS65F-12
DigiKeys produktnummer
1776-TECS65F-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TECS65F-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 65W
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-264VAC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Bulk
Effektivitet
93%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-10°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Egenskaper
Universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
85-264VAC
Storlek/dimension
L 3,00" x B 1,00" x H 1,06" (76,2 x 25,4 x 26,9mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
CE, cURus, DEMKO, UKCA
Ström - Utgång 1
5.45 A