SUCS1R5243R3C
DigiKeys produktnummer
1776-1599-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SUCS1R5243R3C
Beskrivning
DC DC CONVERTER 3.3V
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 3,3V 400mA 18V - 36V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
400mA
Tillv.
Spänning - isolering
500 V
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Box
Egenskaper
OCP
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
70%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
18V
Inkapsling/låda
5-DIP modul
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 0,88" x B 0,50" x H 0,28" (22,4 x 12,7 x 7,0mm)