Bilden för SNDBS400B28 är inte tillgänglig
SNDBS400B28
DigiKeys produktnummer
SNDBS400B28-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SNDBS400B28
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 28V 406W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram DC-DC-omvandlare 1 Utgång 28V 14,5A 400V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SNDBS400B28 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
14,5A
Tillverkare
Cosel USA, Inc.
Effekt (Watt)
406W
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Box
Effektivitet
0.88
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-20°C-80°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (min)
200V
Storlek/dimension
L 8,75" x B 3,51" x H 1,75" (222,3 x 89,2 x 44,5mm)
Spänning - ingång (max)
400V
Godkännande myndighet
CE, cURus
Antal utgångar
1
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning 1
28V