PJA100F-12
DigiKeys produktnummer
1776-1000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PJA100F-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 100W
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-264VAC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
85%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,29" x B 1,61" x H 3,82" (109,0 x 40,9 x 97,0mm)
Spänning - ingång
85-264VAC
Godkännande myndighet
CE, CSA, cURus, DEMKO, UL
Spänning - utspänning 1
12V
Standardnummer
508; 60950-1; 62368-1
Ström - Utgång 1
8.4 A