PJA1000F-24
DigiKeys produktnummer
1776-1951-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PJA1000F-24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 1000W
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 85-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PJA1000F-24 Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
0.88
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 9,45" x B 5,91" x H 2,40" (240,0 x 150,1 x 61,0mm)
Spänning - ingång
85-264VAC
Godkännande myndighet
CE, CSA, cURus, DEMKO, UL
Spänning - utspänning 1
24V
Standardnummer
508; 60950-1; 62368-1
Ström - Utgång 1
42 A