PCA1000F-48-T
DigiKeys produktnummer
1776-PCA1000F-48-T-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCA1000F-48-T
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 1056W
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 85-264VAC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
93%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys, universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 7,01" x B 4,02" x H 1,61" (178,0 x 102,0 x 41,0mm)
Spänning - ingång
85-264VAC
Godkännande myndighet
CE, CSA, cURus, D-Mark, UL
Spänning - utspänning 1
48V
Standardnummer
60601-1; 60950-1; 62368-1
Ström - Utgång 1
22 A