PBA300F-24-UF3
DigiKeys produktnummer
PBA300F-24-UF3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PBA300F-24-UF3
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 85-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PBA300F-24-UF3 Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
82%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Monteringstyp
Chassimontering
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 6,69" x B 4,02" x H 1,65" (169,9 x 102,1 x 41,9mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV
Spänning - ingång
85-264VAC
Minsta tillåtna belastning
Nej
Spänning - utspänning 1
24V
Basproduktens nummer
Ström - Utgång 1
14 A