MGXS1R52405
DigiKeys produktnummer
1776-3665-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MGXS1R52405
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5V 1.5W
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 300mA 6V - 60V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
300mA
Tillv.
Effekt (Watt)
1.5 W
Serie
Spänning - isolering
1.5 kV
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
OCP
Typ
Isolerad modul
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Effektivitet
79%
Spänning - ingång (min)
6V
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (max)
60V
Inkapsling/låda
6-SIP modul, 4 stift
Spänning - utspänning 1
Storlek/dimension
L 0,67" x B 0,33" x H 0,47" (17,0 x 8,5 x 12,0mm)