MGFS1R5243R3
DigiKeys produktnummer
1776-1960-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MGFS1R5243R3
Beskrivning
DC DC CONVERTER 3.3V 1.3W
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 3,3V 400mA 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MGFS1R5243R3 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
1.3 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Egenskaper
OCP
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
0.77
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
9V
Inkapsling/låda
4-SIP modul
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 0,67" x B 0,33" x H 0,47" (17,0 x 8,5 x 12,0mm)
Spänning - utspänning 1
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
400mA