LGA240A-24-SN
DigiKeys produktnummer
1776-2463-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LGA240A-24-SN
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 85-132VAC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
2 kV
Serie
Effektivitet
86,5%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-10°C-60°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Chassimontering
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 7,09" x B 3,31" x H 1,91" (180,1 x 84,1 x 48,5mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV
Spänning - ingång
85-132VAC
Minsta tillåtna belastning
Nej
Spänning - utspänning 1
24V
Basproduktens nummer
Ström - Utgång 1
10 A