LFA240F-24
DigiKeys produktnummer
1776-2413-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LFA240F-24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 85-264VAC Ingång
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
87,5%
Arbetstemperatur
-10°C-70°C
Typ
Öppen ram
Storlek/dimension
L 5,20" x B 1,97" x H 1,04" (132,1 x 50,0 x 26,4mm)
Spänning - utspänning 1
24V
Ström - Utgång 1
10 A