LFA150F-24
DigiKeys produktnummer
1776-2397-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LFA150F-24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 85-264VAC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
87,5%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-10°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Chassimontering
Typ
Öppen ram
Storlek/dimension
L 6,30" x B 2,95" x H 1,46" (160,0 x 74,9 x 37,1mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, CSA, cURus, TUV, UL
Spänning - ingång
85-264VAC
Standardnummer
60950-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
24V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
6.3 A