LFA10F-15
DigiKeys produktnummer
1776-2387-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LFA10F-15
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 15V
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 15V 85-264VAC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
80%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-10°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Chassimontering
Typ
Öppen ram
Storlek/dimension
L 2,89" x B 1,97" x H 0,87" (73,4 x 50,0 x 22,1mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, CSA, cURus, TUV, UL
Spänning - ingång
85-264VAC
Standardnummer
60950-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
15V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
700 mA