LFA10F-12-SN
DigiKeys produktnummer
1776-1303-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LFA10F-12-SN
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 10W
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LFA10F-12-SN Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Effektivitet
79%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-10°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, CSA, cURus, TUV, UL
Spänning - ingång
85-264VAC
Standardnummer
60950-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
12V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
900 mA