Bilden för KHEA120F-24-C är inte tillgänglig
KHEA120F-24-C
DigiKeys produktnummer
1776-KHEA120F-24-C-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KHEA120F-24-C
Beskrivning
KHEA120F-24-C
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 5A
Kategori
Ström - utgång (max)
5A
Tillverkare
Cosel USA, Inc.
Effekt (Watt)
120W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
92%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-25°C-70°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Storlek/dimension
L 4,38" x B 1,46" x H 4,88" (111,3 x 37,1 x 124mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
88V
Godkännande myndighet
CE, cUL, cURus, DEMKO, UKCA, UL
DC-spänning - Ingång (Max)
370V
Standardnummer
60950-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
24V