GMA300F-12-C
DigiKeys produktnummer
1776-3653-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMA300F-12-C
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 300W
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram, konformt ytskikt AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GMA300F-12-C Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
92%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Typ
Öppen ram, konformt ytskikt
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
85-264VAC
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,44" (101,6 x 50,8 x 36,6mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
CE, cURus, D-Mark
Ström - Utgång 1
25 A