GHA500F-48-SNF
DigiKeys produktnummer
1776-1240-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GHA500F-48-SNF
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 504W
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 90-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GHA500F-48-SNF Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
91%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-20°C-80°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, kan användas med DC-ingång, PFC, universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 5,00" x B 3,00" x H 1,38" (127,0 x 76,2 x 35,0mm)
Spänning - ingång
90-264VAC
Godkännande myndighet
CE, cURus, DEMKO
Spänning - utspänning 1
48V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
10.5 A