FETA7000T-48
DigiKeys produktnummer
1776-FETA7000T-48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FETA7000T-48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 7114W
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 170-264VAC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
90,5%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-10°C-60°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
170-264VAC
Storlek/dimension
L 18,70" x B 15,28" x H 1,69" (475,0 x 388,0 x 43,0mm)
Spänning - utspänning 1
48V
Godkännande myndighet
CE, cURus, DEMKO
Ström - Utgång 1
148.2 A