DCS1400B48
DigiKeys produktnummer
1776-DCS1400B48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCS1400B48
Beskrivning
ISOLATED DC/DC CONVERTERS,1401.6
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 48V 29,2A 200V - 435V Ingång
Kategori
Spänning - isolering
3 kV
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Effektivitet
95%
Spänning - ingång (min)
200V
Storlek/dimension
L 4,60" x B 2,40" x H 0,50" (116,8 x 61,0 x 12,7mm)
Spänning - ingång (max)
435V
Ström - utgång (max)
29,2A
Standardnummer
Effekt (Watt)
1.4 kW