DCS1400B24
DigiKeys produktnummer
1776-DCS1400B24-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCS1400B24
Beskrivning
ISOLATED DC/DC CONVERTERS,1404W,
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 24V 58,5A 200V - 435V Ingång
Kategori
Spänning - isolering
3 kV
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Effektivitet
94%
Spänning - ingång (min)
200V
Storlek/dimension
L 4,60" x B 2,40" x H 0,50" (116,8 x 61,0 x 12,7mm)
Spänning - ingång (max)
435V
Ström - utgång (max)
58,5A
Standardnummer
Effekt (Watt)
1.4 kW