DCS1400B12
DigiKeys produktnummer
1776-DCS1400B12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCS1400B12
Beskrivning
ISOLATED DC/DC CONVERTERS,1200W,
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 100A 200V - 435V Ingång
Kategori
Spänning - isolering
3 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Justerbar utgång, grundplatta, kylkropp, fjärravkänning
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
93%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
Full Brick
Spänning - ingång (min)
200V
Storlek/dimension
L 4,60" x B 2,40" x H 0,50" (116,8 x 61,0 x 12,7mm)
Spänning - ingång (max)
435V
Leverantörens enhetsförpackning
Full Brick
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CE, cUL, cURus, DEMKO, UKCA
Ström - utgång (max)
100A
Standardnummer
Effekt (Watt)
1.4 kW