MLP331M400EB0A
DigiKeys produktnummer
338-1206-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MLP331M400EB0A
Beskrivning
CAP ALUM 330UF 20% 400V FLATPACK
Detaljerad beskrivning
330 µF 400 V Elektrolytkondensatorer aluminium FlatPack, flatstift 530mOhm 2000tim vid 85°C
Kategori
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Ledaravstånd
1,000" (25,40mm)
Storlek/dimension
L 3,000" x B 1,750" (76,20 x 44,45mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,500" (12,70mm)
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Spänning - märkt
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
530mOhm