MLP281M450EB0C
DigiKeys produktnummer
MLP281M450EB0C-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MLP281M450EB0C
Beskrivning
CAP ALUM 280UF 20% 450V FLTPCK
Detaljerad beskrivning
280 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium FlatPack 585mOhm vid 120 Hz 2000tim vid 85°C
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Tillv.
Polarisering
Polär
Bulk
Rippelström @ låg frekvens
2 A @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
2.3 A @ 20 kHz
Kapacitans
Ledaravstånd
1,000" (25,40mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 3,000" x B 1,750" (76,20 x 44,45mm)
Spänning - märkt
450 V
Höjd - monterad (max)
0,500" (12,70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
585mOhm vid 120 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C