MLP281M450EB0A
DigiKeys produktnummer
338-1204-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MLP281M450EB0A
Beskrivning
CAP ALUM 280UF 20% 450V FLATPACK
Detaljerad beskrivning
280 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium FlatPack, flatstift 585mOhm 2000tim vid 85°C
Kategori
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Ledaravstånd
1,000" (25,40mm)
Storlek/dimension
L 3,000" x B 1,750" (76,20 x 44,45mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,500" (12,70mm)
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Spänning - märkt
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
585mOhm