MLP151M350EK0A
DigiKeys produktnummer
338-1198-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MLP151M350EK0A
Beskrivning
CAP ALUM 150UF 20% 350V FLATPACK
Detaljerad beskrivning
150 µF 350 V Elektrolytkondensatorer aluminium FlatPack, flatstift 1Ohm 2000tim vid 85°C
Kategori
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Bulk
Ledaravstånd
1,000" (25,40mm)
Storlek/dimension
L 1,500" x B 1,750" (38,10 x 44,45mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,500" (12,70mm)
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Spänning - märkt
350 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm