MLP113M050EB0A
DigiKeys produktnummer
338-1192-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MLP113M050EB0A
Beskrivning
CAP ALUM 11000UF 20% 50V FLATPAC
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
11000 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium FlatPack, flatstift 36mOhm 2000tim vid 85°C
Kategori
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Tråg
Ledaravstånd
1,000" (25,40mm)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 3,000" x B 1,750" (76,20 x 44,45mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,500" (12,70mm)
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Spänning - märkt
50 V
Inkapsling/låda
FlatPack, flatstift
ESR (Equivalent Series Resistance)
36mOhm