EDC474Z5R5V
DigiKeys produktnummer
338-EDC474Z5R5V-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EDC474Z5R5V
Beskrivning
0.47F, 5.5V
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 mF (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Axiell, kapsling - vertikal 50Ohm vid 1kHz 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
Cornell Dubilier Knowles
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Axiell, kapsling - vertikal
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
470 mF
Storlek/dimension
0,453" diam. (11,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
50Ohm vid 1kHz