EDC104Z5R5H
DigiKeys produktnummer
338-EDC104Z5R5H-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EDC104Z5R5H
Beskrivning
0.1F, 5.5V
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 mF (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Axiell, kapsling - horisontell 75Ohm vid 1kHz 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
Cornell Dubilier Knowles
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Axiell, kapsling - horisontell
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
100 mF
Storlek/dimension
0,453" diam. (11,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
75Ohm vid 1kHz