AVS106M16B12T-F
DigiKeys produktnummer
338-3968-2-ND - Remsa och spole (TR)
338-3968-1-ND - Remsbit (CT)
338-3968-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AVS106M16B12T-F
Beskrivning
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF 16 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 26,5Ohm vid 120 Hz 2000tim vid 85°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Klassificeringar
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ låg frekvens
28 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Inte för nya designer
Rippelström @ hög frekvens
47.6 mA @ 10 kHz
Kapacitans
Storlek/dimension
0,157" diam. (4,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,213" (5,40mm)
Spänning - märkt
16 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,169" x B 0,169" (4,30 x 4,30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
26,5Ohm vid 120 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Arbetstemperatur
-40°C-85°C