380LX153M035A022
DigiKeys produktnummer
338-2246-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
380LX153M035A022
Beskrivning
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15000 µF 35 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 36mOhm vid 120 Hz 3000tim vid 85°C
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Tillv.
Polarisering
Polär
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Rippelström @ låg frekvens
5.6 A @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
6.4 A @ 20 kHz
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spänning - märkt
35 V
Höjd - monterad (max)
1,181" (30,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
36mOhm vid 120 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 85°C