DTB-15MP-KIT
DTB-15MP-KIT
DTB-15MP-KIT
DigiKeys produktnummer
4771-DTB-15MP-KIT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DTB-15MP-KIT
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 15POS TERM BLK
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 positioner D-Sub Stickdon (hanstift) kontaktdon
Kategori
Terminering
Kopplingsplint
Tillv.
Primärt material
Plast
Förpackning
Detaljhandelspaket
Skalmaterial, ytbehandling
Plast
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling
Guld
Kontaktdonsutförande
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
1A
Antal rader
2
Egenskaper
Enhet
Monteringstyp
Spänningsvärde
220V
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A)
Färg
Silver
Kontakttyp
Signal
Ledningsdimension
20-26 AWG
Flänsfunktion
Hölje/skal (ogängad)
Arbetstemperatur
-45°C-85°C