CZRW55C6V8-G har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Comchip Technology
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 6.8 V 500 mW ±6% Ytmontering SOD-123
CZRW55C6V8-G
DigiKeys produktnummer
CZRW55C6V8-G-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CZRW55C6V8-G
Beskrivning
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
CZRW55C6V8-G Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms