CZRU52C6V2
DigiKeys produktnummer
641-1031-2-ND - Remsa och spole (TR)
641-1031-1-ND - Remsbit (CT)
641-1031-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CZRU52C6V2
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 150MW SOD523F
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 6.2 V 150 mW ±5% Ytmontering 0603/SOD-523F
EDA-/CAD-modeller
CZRU52C6V2 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Effekt - max
150 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms