CZRU52C3V9
DigiKeys produktnummer
641-1026-2-ND - Remsa och spole (TR)
641-1026-1-ND - Remsbit (CT)
641-1026-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CZRU52C3V9
Beskrivning
DIODE ZENER 3.9V 150MW SOD523F
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.9 V 150 mW ±5% Ytmontering 0603/SOD-523F
EDA-/CAD-modeller
CZRU52C3V9 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Effekt - max
150 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
95 Ohms